ul. Konecznego 6/33, 31-216 Kraków
12 444 14 64

Technologia

 • Innowacje
 • Informacje o systemie hydraulicznym
 • Głowne podzespoły i urządzenia
 • Informacje dodatkowe

Schemat podzespołów pompy

Sprawdzone rozwiązania firmy HAWE zapewniają stabilną pracę masztu w każdych warunkach.
Zawory są w pełni proporcjonalne. Charakteryzują się wysoka jakością i doskonałą współpracą ze sterowaniem radiowym, zapewniając płynne operowanie wysięgiem.
Proporcjonalne sterowanie radiowe umożliwia płynne i bezpieczne operowanie wysięgiem. Radio firmy HBC będące standardowym wyposażeniem każdej maszyny pozwala na dostosowanie prędkości ruchów poszczególnych członów wysięgnika w zależności od upodobań operatora.
Jest to główny zawór w układzie sterowania pompy. Gwarantuje wysoką wytrzymałość, długą żywotność i nie jest sterowany elektronicznie przez co jest bardziej niezawodny.
W naszych maszynach stosujemy pompy firmy Bosch/Rexroth – producenta znanych a przede wszystkim niezawodnych i wysoko wydajnych pomp hydraulicznych. Zastosowanie wydajniejszych pomp hydraulicznych znacznie wpływa na obniżenie ilości paliwa potrzebnej do przepompowania 1m3 betonu.
System centralnego smarowania pozwala na zaoszczędzenie czasu i znacznie wydłuża żywotność współpracujących elementów, zapewniając redukcję kosztów związanych z utrzymaniem maszyny.
Wysokociśnieniowa instalacja wdna o wydajności 120 l/min umożliwia podawanie wody o ciśnieniu 20 bar.
Podpory typu X umożliwiają rozłożenie maszyny w trudnych warunkach i zapewniają bardzo dobrą stabilność.
Kompaktowy panel sterowania z przełącznikami wykorzystującymi wsplne przekaźniki.
Wentylator jest napędzany silnikiem hydraulicznym co zapewnia wysoką wydajność chłodzenia, a jego pracą steruje czujnik temperatury. Nieskomplikowane w eksploatacji i łatwe do wymienienia filtry zapewniają długą żywotność pomp i zaworów.
Może być sterowany elektrycznie (standard), bądź ręcznie w razie potrzeby. Wszystkie zawory są proporcjonalne w całym zakresie działania.

Informajce o systemie hydraulicznym

Schemat systemu hydraulicznego

 1. Zbiornik oleju
 2. Pompa hydrauliczna mieszadła
 3. Pompa zasilająca zawory do sterowania
 4. Główna pompa hydrauliczna
 5. Skrzynia biegów
 6. Pompa zasilająca wysięg
 7. Akumulator hydrauliczny
 8. Główny blok zaworowy
 9. Główny blok zaworowy sterowania
 10. Układ sterowania zaworem Super – S
 11. Chłodnica oleju

JUNJIN w swoich maszynach stosuje otwarty układ hydrauliczny. To rozwiązanie sprawia, że czynnik roboczy (olej hydrauliczny) jest lepiej chłodzony przez co wydłuża się żywotność wszystkich elementów układu oraz w znaczący sposób obniżają koszty eksploatacji. Cały układ hydrauliczny składa się z zestawu kilku pomp hydraulicznych , które obsługują poszczególne elementy całego systemu. Zastosowanie kilku pomp pozwoliło na znaczne uproszczenie poszczególnych podukładów czego konsekwencją jest niższa awaryjność oraz tańsza eksploatacja. Niezleżny obieg systemu hydraulicznego dla wysięgnika zapewnia niezrównaną stabilność pracy. Układ sterowania jest w pełni hydrauliczny i bardzo prosty w obsłudze - bez elektroniki która często zawodzi. Zastosowane zawory - które w całym zakresie pracy są proporcjonalne - zapewniają dokładne i bez opóźnień sterowanie całym systemem. Duży powrotny filtr oleju gwarantuje świetną wydajność pompowania oraz długą żywotność elementów hydraulicznych przez zmniejszenie liczby zanieczyszczeń. Zastosowanie tylko jednego medium roboczego do całego systemu oraz bardzo prostego układu elektrycznego pozwoliło na stworzenie konstrukcji pompy niezawodnej, prostej w obsłudze i utrzymaniu oraz taniej w eksploatacji.

System hydrauliczny JUNJIN posiada dwa niezależne obiegi – jeden dla siłowników wysięgu oraz niezależny dla siłowników zasuwy. To rozwiązanie niweluje skoki ciśnienia zapewniając możliwość płynnego operowania masztem w trakcie pompowania betonu.
Dzięki dużej średnicy wewnętrznej sprawdza się dobrze również przy bardzo gęstym betonie. Konstrukcja zasuwy sprawia, że nie osadzają się w niej resztki betonu co umożliwia jej łatwe utrzymanie w czystości.

Innowacje

Wszystkie pompy, od 20 do 63 metrów, są wyposażone i obsługiwane za pomocą lekkiego pilota radiowego. Części użyte w pompach do betonu Junjin są dostarczane przez firmy znane i uznane w branży betonowej. Dostarczmy produkty, które przeszły przez wszystkie ścisłe procedury kontroli jakości – aby dać użytkownikowi pewność, że otrzymał wytrzymałą maszynę, prostą w obsłudze i łatwą w utrzymaniu.

 • Wszystkie modele pomp JUNJIN pracują w oparciu o te same podzespoły hydrauliczne. Jeden komplet części dla wszystkich maszyn! Dla użytkownika posiadającego nawet 2 pompy obniżenie kosztów magazynu części zamiennych może sięgać kilkudziesięciu procent!
 • Zbiornik oleju hydraulicznego pod niskim ciśnieniem – przy zimnym rozruchu, olej jest wtłaczany do hydraulicznej pompy głównej kilkukrotnie wydłużając jej żywotność.
 • Podzespoły pomp JUNJIN pochodzą od sprawdzonych producentów takich jak niemieckie BOSCH/REXROTH, HAWE, GRUNDFOS, HBC, EMMEGI, czy stal pochodząca ze szwedzkiej fabryki SSAB.
 • Stawiamy na najnowsze rozwiązania inżynierskie oraz konstrukcyjne – co roku nasz dział projektów kontruuje nowy prototyp pompy.
 • Najnowocześniejszy proces produkcyjny – numeryczne maszyny plazmowe oraz spawalnicze wykorzstywane są do budowania pomp JUNJIN – a każda wyprodukowana jednostka przed opuszczeniem fabryki poddana jest ścisłej kontroli jakości.
test
test

Informacje o firmie

Firma JUNJIN Polska sp. z o.o. jest autoryzowanym przedstawicielem południowo - koreańskiej firmy JUNJIN Heavy Industry - globalnej i stabilnej marki w świecie pomp do betonu - największego w Korei oraz trzeciego co do wielkości producenta pomp do betonu na świecie.
Polskie przedstawicielstwo JUNJIN działa nieprzerwanie od 2007 roku, dostarczając nowe i używane pompy do betonu, części do pomp do betonu, oferuje doradztwo techniczne przy skomplikowanych projektach a także służy klientom wsparciem technicznym.